Replika Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yazar monzamark 09/01/2019 1 Yorumlar Alışveriş,

Moda ile ilgilenen ve kaliteli markaların ürünlerini satın almak isteyen kişilerin ne yazık ki bütçesi yetersiz gelebilmektedir. Çok ünlü ve pahalı markaların ürünleri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir ancak bu ürünler de keseye zaman zaman zarar vermektedir. Replika ürünler de bu noktada kullanıcıların daha kaliteli ürünlere yönelmesini engellemektedir. Sebebi ise pahalı ürünler ile replika ürünlerin birbirinden ayırt edilemiyor olmasıdır. Çanta, ayakkabı, saat ya da bileklik gibi pek çok ürünün replika modelleri firmalar tarafından satışa sunulmaktadır. Bu ürünlerin de satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları bulunmaktadır.

 

 


Replika Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Fiyatlar replika ayakkabı satın alırken oldukça önemlidir. Replika ürünler de çok ucuz fiyatlara satın alınmamaktadır. Yani replika ve sahte ürün arasındaki ayrımın iyi sağlanması gerekmektedir. Öncelikle ürünün orijinalinin fiyatı analiz edilmelidir. Örneğin 1000 TL olan Chanel marka bir ayakkabının replika olan modelini 200 TL civarında bulabilmek mümkün olmaktadır. Ancak pazarlarda ya da sokak tezgahlarında aynı ayakkabı 20 TL'ye temin edilebilmektedir. Bu nedenle önce ayakkabının fiyatına göre replika olup olmadığı değerlendirilmelidir.
Aynı zamanda replika ayakkabıların orijinal ürünlerde olduğu gibi sertifikaları ve kullanım kılavuzları bulunmaktadır. Kutusu olmayan ve sertifikasız olarak çok ucuz rakamlara satılan ürünler kesinlikle replika ürün değil, sahte ürünlerdir. Replika ayakkabılarda bir diğer detay ise kaliteden anlaşılmaktadır. Sahte ayakkabılarda dikiş ve yapışkanlar oldukça özensizdir. Bu noktadan sahte ayakkabıyı ayırt edebilmek mümkün olabilmektedir. Replika ayakkabılarda ise ürün orijinaline en yakın şekilde üretilmekte ve kalitesini belli etmektedir.

 

 

Replika Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Saat konusunda da aslında durum ayakkabıdan farklı değildir. Replika ürünler arasında en çok tercih edilen ürünler saatlerdir. Replika saat satın almak isteyenler de ürünün orijinali gibi kusursuz performans göstermesini talep etmektedir. Ancak bu durum her replika saate göre farklılık göstermektedir. Ürünler mutlaka garanti hizmeti sunan bilindik firmalardan satın alınmalıdır. Bu ürünler üretilirken orijinaline en yakın halde tasarlanmakta ve üretim aşamasına geçilmektedir. Bu nedenle orijinaline yakın performans sağlayan replika saatlerin garantisi mutlaka olmalıdır.

 

 


Replika saat alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kayışında kullanılan ürün ya da kasanın hangi malzemeden yapıldığı ile alakalıdır. Bu sebeple de hangi malzemenin kullanıldığı, kasasında değerli taş bulunup bulunmadığı gibi noktalar oldukça önemlidir. 
Eğer replika saat satın almak isteyen; ancak bu saatlerin replika olduğunun da anlaşılmasını istemeyen kullanıcılar var ise kesinlikle çok pahalı saat modellerinin kopyaları tercih edilmemelidir. Nedeni ise saatten anlayan pek çok kişinin bu modellerin replika olduğunu hemen anlayabilecek nitelikte olmalarıdır. Daha ortalama fiyatlarda olan ürünlerin kopyalarının tercih edilmesi de çevredekilerin anlamasını zorlaştırmaktadır. 

1 Yorumlar

Alma Aguirre:
07/10/2019, 06:02:21 AM
Yanıtla

Como hago para hacer la compra de estos calzados

Bir yorum yazın