Kombin Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar monzamark 09/01/2019 0 Yorumlar Alışveriş,

Ayakkabı, çanta, elbise ve saat gibi ürünler birbiri ile uyum içerisinde olduğu noktada hoş bir görüntüye olanak sağlamaktadır. Renk tonlarının birbirine yakın olması, ürünlerde kullanılan kumaşın türü ya da desenler de elbette kombin konusunda önemli noktalardan biridir. Hangi marka ürünün hangi parça ile uyum sağlayacağına da karar verirken oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin rugan bir ayakkabı ile kadife bir çantayı kombinlemek kötü bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de kombin seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk nokta hangi kumaşın ne tür bir kumaş ile kombinlenmesi gerektiğidir.

 

 

Ayakkabı ile Çanta Kombini

 

Kombin seçimi yaparken kadınların en çok dikkat ettiği nokta ayakkabı ve çantanın uyumudur. Özellikle siyah renk bir ayakkabı kullanılıyor ise çantanın da siyah olmasına özen gösterilmektedir. Yanlış bir düşünce nedeniyle ortaya çıkan bu kombinler de kıyafetlerin kötü görünmesine neden olmaktadır. Siyah çanta, cüzdan, ayakkabı ya da elbise seçimi kıyafeti kapatacağından zıt renklere yer verilmesi her zaman daha şık görünümlere neden olacaktır. Kombin seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer önemli nokta ise ayakkabı ve çantanın kumaşının birbirine benzer nitelikte olmasıdır. Dantelli bir ayakkabıyla dantelli bir çanta tercih etmek ya da kadife ayakkabı ile kadife çanta kombinlemek zarafet açısından da oldukça önemlidir.

 

 

Elbise ve Ayakkabı Kombini

 

Kadınların kombin yaparken en çok zorlandıkları noktalardan biri de elbise ve çanta kombinidir. Seçilen elbisenin abiye mi yoksa günlük mü olduğu da bu noktada büyük önem taşımaktadır. Günlük elbise tercihlerinde, elbise ile uyumlu renklerde ayakkabı tercih etmek gerekmektedir. Ayakkabının rengi elbisenin içinde bulunan herhangi bir renkten oluşabilmektedir. Ayakkabının yaz ayları ya da kış ayları için mi kullanılacağı da elbette önemlidir. Beyaz yazlık bir elbisenin altına sandalet ya da topuklu beyaz bir ayakkabı tercih edilebileceği gibi pembe, pudra, kırmızı ya da sarı ayakkabı da tercih edilebilmektedir. Bu renkler elbisenin de canlılık kazanmasına neden olmaktadır.

 

 

 

Elbise ve Saat Kombini

 

Kombin seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler arasında saat ve elbisenin uyumu da oldukça önemlidir. Piyasada bulunan deri, kadife, saten ya da çelik kordonlu ürünler her elbise ile farklı bir uyum arz etmektedir. Gece elbisesi ile saat kullanmak isteyen kadınların dikkat etmesi gereken en önemli nokta, renklerin uyumlu olması ve saatin de biraz daha ön plana çıkabilecek nitelikte olmasıdır. Taşlı ya da kadife kordonlu ince saatler genellikle elbiseyi tamamlamaya yardımcı olmaktadır. Şık ve zarif bir görünüme sebep olan bu ürünler günlük kıyafetlerde biraz abartılı durabilmektedir. Günlük kıyafetler ile de daha sade ya da çelik kordonlu ürünlerin tercih edilmesi hem şıklık hem de abartı açısından oldukça önemlidir.

Bir yorum yazın